ManşetMedya, Kültür, Toplum Buluşmaları

Altıncı buluşmada sanat tanımı tartışmaya açılıyor

Anne ben gazeteci miyim? platformu Medya Kültür Toplum Buluşmaları’nın altıncısında sanatın tanımsal ve pratik sınırına dikkat çekerken ölçütünün ne olduğuna odaklanıyor.

Anne ben gazeteci miyim? platformu; Medya Kültür Toplum Buluşmaları adını verdiği tartışma dizisinin altıncısını 17 Aralık Cumartesi günü saat 18.00’de Beyoğlu Mephisto Kitabevi & Kafe’de gerçekleştiriyor. Buluşma, “Sanatın tanımsal ve pratik sınırı nedir? ‘Bu sanat mıdır?’ sorusunun tek cevap hakkı üreticisinde midir?” sorusu üzerine şekilleniyor.

Küratör Derya Yücel, sanat tarihçisi Osman Erden ile sanatçı Halil Vurucuoğlu’nun konuşmacı olarak yer alacağın etkinliğin moderatörlüğünü ise Anne ben gazeteci miyim? platformu kurucusu, gazeteci Ali Demirtaş üstleniyor.

MİMARİDEN SİNEMADA ETİĞE

17 Aralık’ta altıncısı gerçekleşecek olan Medya Kültür Toplum Buluşmaları #GerçektenBağımsız mottosuyla daha önceki beş buluşmasında; “Mimaride odak korumak mı geliştirmek mi olmalı? Teknoloji ve kültür bu sürecin neresinde?”, “Ana akım sinema ile bağımsız sinema nasıl ayrılır, bu ayrımın ölçütleri ve film festivalleri ile gişedeki karşılığı nedir?”, “Kadın cinayeti haberlerinde dram rüzgârı: Medyanın kamusal işlevi nerede?”, “Sinemada etik: Biyografi ve gerçek hayattan beslenen film ile dizilerde etik ölçüt ne olmalı?” ve “Mimarlıkta şimdi: Yeni medya teknolojileriyle mimarlık mesleği nasıl gelişti ve değişti?” soru ile konularını tartışmaya açmış, bu tartışmalara alanında uzman konuşmacıları davet etmişti. Her buluşmanın sonuç raporunu www.annebengazetecimiyim.com üzerinden kamuyla paylaşan platform, altıncı buluşmasını da yine soru sormak temel kaygısı ve tartışma kültürüne katkıda bulunmak amacıyla herkese açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirecek.

#MedyaKültürToplumBuluşmaları

#GerçektenBağımsız

İlgili enformasyon

Bir cevap yazın

Close

Adblock Detected

Reklam engelleyici devre dışı bırak